•    info@izmirmodelfabrika.com
  •    
  •    0539 685 38 81

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

İzmir Model Fabrika; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO), İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği projesidir.

Kısa adıyla Model Fabrika olarak bilinen İzmir Uygulamalı Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’nin anonim şirket olarak resmi kuruluşu, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası’nın eşit ortaklığıyla 6 Ocak 2020’de gerçekleşmiştir. Ege Bölgesi’nde, başta imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar olmak üzere, KOBİ’lerin verimliliğini verdiği eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile geliştirerek rekabet güçlerini arttırmalarını hedeflemektedir.

İzmir Model Fabrika kâr amacı gütmeden çalışmakta olup, hizmetini ücret karşılığında yapmaktadır. İşletmelerin verimliliklerini ve rekabetçiliklerini arttırmak amacıyla, verilen teorik ve uygulamalı eğitimlerin, öğrenme hattında yapılan deneyimsel eğitimler ile pekiştirilmesi ve bu tekniklerin sahada uygulanmasıyla, kurum ve kuruluşların yetkinlik kazanımlarını kalıcı hale getirmeleri hedeflenmektedir.

En iyi ve ilk olma yolundaki çalışmalarımızda, EBSO ve İZTO temsilcilerinden oluşan Yönetim Kurulumuzun uyumu, Odalarımızın Genel Sekreterleri ile ekiplerinin katkıları ve değerli Oda Başkanlarımızın destek ve liderlikleri en kıymetli değerlerimizdir.

Vizyonumuz

Yalın felsefe ve Endüstri 4.0 kapsamında katma değeri en yüksek çözümler üreten marka olmak.


Misyonumuz

Uzman kadromuzla, İzmir ve çevre illerdeki sanayi işletmelerimizi yalın dönüşüm ilkeleriyle tanıştırarak, gerçek üretim ortamında yetkinlik kazanmalarını sağlamak ve Endüstri 4.0 yolculuğunu başlatmak.


Paydaşlarımız


İzmir Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi (İzmir Model Fabrika); Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde, İzmir Ekonomi Üniversitesi ortaklığı ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) bünyesinde yürütülmektedir.


T.C. Sanayi ve Teknoloji
Bakanlığı
İzmir Ticaret Odası (İZTO)
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)
İzmir Ekonomi Üniversitesi
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)